22

Герб та Прапор району відображають історичні, культурні та соціально – економічні особливості Полонського району. Проект герба та прапора району розроблено жителем смт. Понінка Ткачуком Анатолієм Миколайовичем.

Герб району має форму геральдичного слов’янського щита, розділеного по горизонталі на дві частини з співвідношенням 1: 2,5. Гербові поля блакитно – синього кольору, що символізує мир, спокій, красу. Історична основа герба – зображення у верхній частині дати заснування Полонського району та оборонної споруди, що символізує історичне минуле міста Полонного, відомого ще за часів Київської Русі, а на даний час – адміністративного центру району.

Оборонну споруду омиває річка Хомора, яка протікає через весь Полонський район, вона зображена на гербі хвилястою лінією. В центральній частині герба міститься зображення променевого сонця – символ уявлення наших предків про світобудову, нерозривність поколінь, оберіг для нащадків.

Символ сонця - об’єднуючий, він підкреслює істину, що у єдності наша сила. На фоні зображений лелека – символ краю, він уособлює частину території району, яка відноситься до заповідної зони. У верхній частині гербовий щит обрамлений декоративним рослинним орнаментом у стилі українського бароко.

Орнамент символізує мальовничу природу нашого краю, джерела духовності, художньої творчості, розквіту культури. Нижня частина герба містить роздвоєний хлібний сніп з колосся, який обіймає Подільські та Волинські землі – землі добробуту, достатку, символізує великий спектр щедрот: силу, славу, багатство, дружбу, оптимізм. Крім того, хлібний колос - символ сільського господарства, землеробства, що найбільш розвинені у Полонському районі.

Всю композицію обвиває стрічка кольору Державного прапора України з написом «Полонський район». Увінчує геральдичну композицію зображення малого герба України – тризуб. Присутність стрічки кольору Державного прапора та малого герба України вказує на приналежність Полонського району до держави Україна.

Прапор Полонського району – прямокутне полотнище із співвідношення сторін 1: 2. Прапор поділений по горизонталі на дві частини у співвідношенні 4: 1. Верхня, менша частина, блакитно – синього кольору символізує землі Поділля; нижня, більша частина, малинового кольору символізує землі Волині. Блакитно – синій колір – символ миру, краси, спокою. Малиновий колір – символ мужності, відваги, хоробрості.

У центрі прапора на фоні малинового кольору розміщено зображення 24 – променевого сонця, яке виступає як об’єднуючий символ населених пунктів Полонського району та їх земель, вказує на приналежність району до Хмельницької області ( на гербі обласного центру присутнє усміхнене сонце). Зображення сонця на прапорі, крім об’єднуючої сили є ще й оберегом мешканців району, символом життя, злагоди, добробуту.